Основне

Комп'ютерна томографія (КТ або СКТ, МСКТ) - один з ключових методів діагностики внутрішніх органів і систем, методом багатошарового сканування за рахунок рентгенівських променів. Якщо говорити простіше, то комп'ютерний томограф це «великий і більш потужний рентген»

Традиційний рентгенографічіскей метод (рентген) може забезпечити знімок лише в одній проекції, коли знімок КТ дозволяє розглянути об'єкт з понад точністю до міліметра зі всіх видимих сторін.

Принцип роботи

В процессе обследования методом компьютерной томографии рентгеновская трубка испускает тонкий, веерообразный пучок рентгеновских лучей, который сканирует тело, двигаясь вокруг него по окружности. Напротив рентгеновской трубки установлена круговая система детекторов, фиксирующих интенсивность излучения после прохождения через ткани организма.

Як проходить процедура комп'ютерної томографії?

Метод проведення комп'ютерної томографії можна розділити на два види:

1. КТ без контрасту - нативное дослідження (без застосування контрастної речовини)
2. КТ з контрастом - болюсное дослідження (із застосуванням контрастної речовини)

Комп'ютерна томографія без контрасту проходить наступним чином:

1. Вас проведуть в процедурну кімнату, де попросять зняти всі металеві предмети розташовані в зоні обстеження (сережки, кільця, браслети, бюстгальтер з металевими елементами і т.п.)

2. Вас попросять лягти на м'який пересувний стіл томографа. Протягом усього сканування стіл буде рухатися в горизонтальній площині, а кільце з детекторами обертатися навколо Вас, при цьому необхідно зберігати повну нерухомість і слідувати вказівкам лікаря (вдих, видих, затримка дихання).

3. Процес дослідження припускає, що в момент обстеження в кімнаті з томографом (процедурної) будете перебувати тільки Ви. Переживати з цього приводу не варто, оскільки наші фахівці будуть спостерігати за Вами з початку і до кінця обстеження. Також томограф оснащений системою зворотного зв'язку, так що Вас будуть не тільки бачити, а й чути.

Комп'ютерна томографія з контрастом проходить наступним чином:

При проведенні дослідження з контрастом Вам поставлять внутрішньовенний катетер через який рентгеноконтрастний препарат буде надходити в Ваш організм. Постановка даного катетера схожа на звичайнісінький внутрішньовенний укол, а момент введення препарату абсолютно безболісний. Як правило, пацієнт відчуває приємне тепло по всьому тілу, що може навіть позитивно позначитися на протіканні обстеження. В іншому процедура повторює комп'ютерну томографію без контрасту.

О том, как выводится рентгеноконтрастное вещество Вам сообщит врач-анестезиолог или же Вы можете прочесть об этом в статье После КТ

Зв'яжіться з нами

Ліцензія МОЗУ
08.08.2018 No 02/0808-M

Про нас

Часи роботи
 • Пн. - Вт. :
  08:00 - 20:00
 • Ср. - Чт. :
  08:00 - 20:00
 • Пт. :
  08:00 - 20:00
 • Субота :
  09:00 - 20:00
 • Неділя :
  10:00 - 16:00

Lifescan ©2020