КТ головного мозку в Києві

КТ головного мозку

КТ головного мозку – це діагностика органу з використанням рентгенівських променів. Процедура дозволяє «побачити» практично всі патологічні зміни, що відбуваються в мозку. На зображенні видно: черепні кістки, структури м’яких тканин в голові, оболонки мозку, судини, додаткові пазухи. Час проведення: від 5 до 30 хвилин (з контрастом) Попередня підготовка: потрібна Наявність протипоказань: немає Наявність обмежень: алергічна реакція на контраст, діти раннього віку, вагітність, вага понад 160кг час підготовки висновку: 30-50 хвилин. Ціна КТ головного мозку в Києві – від 1000 гривень.

Мета проведення КТ-діагностики головного мозку

 1. 1. Візуалізація будь-яких запалень головного мозку і можливих новоутворень в ньому.
 2. 2. Визначення осередків травм;
 3. 3. Виявлення патологій кровообігу мозку.
 4. 4. Знаходження аномалій структури органу.
 5. 5. Аналіз ефективності терапії мозку, післяопераційних і після хіміотерапевтичних станів.

Показання до проведення КТ головного мозку:

 1. 1. інсультних та передінсультний стан.
 2. 2. Травми і удари голови.
 3. 3. Скарги хворого на:
 4. • постійні головні болі і запаморочення;
 5. • заважає жити шум у вухах;
 6. • непритомність і запаморочення;
 7. • погіршення слуху і зору.

Фактори ризику розвитку пухлини головного мозку:

 1. • спадковість;
 2. • опромінення радіацією, хімікати, отрути і токсини в навколишньому середовищі;
 3. • зайва вага;
 4. • певні види вірусів;
 5. • надмірна кількість сонячних опіків протягом тривалого часу;
 6. • вік.

Як проходить процедура КТ-дослідження головного мозку

Пацієнта укладають на пересувний стіл томографа, фіксують голову в нерухомому стані. У кабінеті знаходиться тільки пацієнт. Спілкування з лікарем відбувається по влаштуванню зворотного зв’язку. Стіл починає рух, запускається апарат: рамка з рентген-променем і датчиками рухається по колу, з усіх ракурсів скануючи мозок. Вся отримана інформація збирається на комп’ютер. На моніторі видно пошарові, горизонтальні зрізи мозку. Пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту, або больових відчуттів. Введення контрастної речовини (болюса) Можливі випадки, при яких призначається КТ-дослідження мозку з внутрішньовенним введенням контрасту, речовини, зробленого з використанням фарбувального йоду. Болюс, добре проникаючи в патологічні осередки (запалення, злоякісні новоутворення), покращує «видимість» окремих частин, структур і тканин досліджуваного органу (мозку), дозволяє максимально точно визначити місце локалізації хвороби. Контраст протягом доби повністю виводиться з організму.

Показання для введення болюса:

 1. • Симптоми наявності пухлини.
 2. • Запалення мозку (енцефаліти, арахноїдити, менінгіти);
 3. • Аналіз станів мозку після операцій, хіміотерапій, опромінення.
Пацієнти, які страждають на алергію, повинні повідомити про це перед початком КТ-процедури з контрастом.

Протипоказання для введення контрасту

Введення болюса протипоказано наступним категоріям хворих:
 1. • алергікам на контрастні препарати;
 2. • астматикам в період загострення;
 3. • жінкам «в положенні» і годуючим матерям.

Які ризики проведення КТ мозку?

Процедура КТ-обстеження не несе за собою ніякої загрози здоров’ю пацієнта. Наш кабінет оснащений самим передовим обладнанням, що забезпечує мінімальну дозу радіації. Людина за два роки життя отримує ту саму дозу радіації. Щоб не завдати шкоди майбутній дитині, жінка перед початком КТ зобов’язана довести до відома лікаря своє «цікаве стан», вагітність. Будуть вжиті особливі заходи обережності.

Як підготуватися до КТ головного мозку

Перед процедурою КТ мозку пацієнт повинен утриматися від прийому їжі за 3-6 годин до сеансу (в залежності від того, чи потрібно введення контрасту). Необхідно зняти з себе весь метал, в тому числі окуляри, шпильки, зубні протези і т.п.

Отримання результатів

Після процедури лікар-радіолог вивчає, аналізує і описує отримані знімки. Пацієнт «на руки» отримує: цифрові копії знімків, їх опис лікарем-радіологом з підписом і печаткою. У нашому КТ-кабінеті встановлена ​​програма автоматичного контролю якості зображень. Пам’ятайте, своєчасна діагностика головного мозку – це часом шанс залишитися в живих (після перенесених травм і захворювань), а також можливість запобігання виникненню і розвитку важких захворювань.